Wniebowstąpienie Pańskie – 29 V 2022r.

Różaniec z prośbą o pokój, w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe jeszcze w poniedziałek i wtorek razem z mszą św. wieczorną, od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe także razem z mszą św. wieczorną.

Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w najbliższy wtorek 31 V o godz. 18.45.

Informacje o spotkaniu w tym i w następnym tygodniu dla kandydatów do bierzmowania /etap 2/ na tablicy ogłoszeń.

W najbliższym tygodniu mamy wolne intencje mszalne, szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zapraszamy do Biura Parafialnego lub zakrystii.

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00, a potem msza św. i spotkanie członków Żywego Różańca,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do g. 9.00 oraz od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. i koniec okresu wielkanocnego.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie ul. Źródlaną, Sikorskiego i Źródlaną. Bardzo proszę mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach /osoby chętne do pomocy prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza, abyśmy mieli pewność że powstaną ołtarze (4 lata temu na tej trasie był z tym duży problem, a 2 lata temu nie było tam procesji ze względu na pandemię)/.

Spowiedź św. jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do soboty przed mszami św. czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę tylko jak jest 2 kapłanów na mszy św.

Organizujemy dziękczynną Pielgrzymkę do Częstochowy na rozpoczęcie wakacji w sobotę 25 VI /szczegóły na plakacie/. Wyjazd o godz. 5.00, powrót ok. g. 22.00. Koszt to 80 zł. Zapisy z wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii od jutra.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (9,5 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (12 zł) i modlitewnik do św. Antoniego (10 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

DZIĘKUJEMY za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne.