VI Niedziela Wielkanocna – 9 V 2021r.

Bardzo prosimy o uczestnictwo we mszy w maseczkach, które ściągamy tylko na moment przyjęcia Komunii Św. Wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce i zajmujemy krzesła w kościele w taki sposób, aby zachować 1,5 m odległości w każdą stronę od innych osób.

Spowiedź św. jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do soboty przed mszami św. czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę tylko jak jest 2 kapłanów.

W czwartek 13 V, przypada 40 r. zamachu na św. Jana Pawła II. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w godz. 17.00-18.00, różaniec o g. 17.30 i Mszę św. dziękczynną za uratowanie życia naszego Patrona z nab. majowym o godz. 18.00. Po mszy św. Rycerze Jana Pawła II mają spotkanie. Zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących rozwijać swoją świętość przez ducha patriotyzmu i pogłębianie nauczania Jana Pawła II na to spotkanie.

Różaniec z prośbą o deszcz, ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

Chrzty w naszej parafii w związku z epidemią możliwe są w każdą sobotę o g. 18.00 i w każdą niedzielę o g. 15.00. Prosimy rodziców zainteresowanych chrzcinami o kontakt z ks. Proboszczem w Biurze Parafialnym.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci na maj (5,9 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne.

Ks. Abp Stanisław Gądecki z radością powiadamia nas, że w sobotę 22 maja w Katedrze Poznańskiej udzieli 6 diakonom święceń kapłańskich, w tym także dk Maciejowi Szymczakowi z par. św. Jana Bosko w Luboniu. Prosi zarazem o modlitwę wszystkich Diecezjan, zwłaszcza chorych i cierpiących, w intencji tych diakonów oraz wszystkich kleryków, a równocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium. Dzisiaj dodatkowa składka po mszy św. na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza po mszy św. na upiększanie naszego kościoła i budowę Domu Parafialnego.