V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021r.

Trwa Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 14.30.

SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa każdego dnia od poniedziałku do soboty 20 min przed mszami św., czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę niestety spowiedź tylko wtedy, kiedy podczas mszy św. jest 2 kapłanów. Dzień Spowiedzi Wielkopostnej jest zaplanowany w naszej parafii na najbliższą środę 24 III. Będzie spowiadało 3 kapłanów w godz.: 9.30-10.30, 16.30-17.30 i 18.45-19.30. Zapraszam, aby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię Św. (będzie rozdawana co 15 min).

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną, która wynosi 2,20 zł od osoby oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy kolejnym 69 rodzinom, które złożyły tę ofiarę w minionym tygodniu. Dziękujemy także wszystkim, którzy wpłacają Daninę i składkę gospodarczą na konto parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać”.

Trwa akcja „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a także w sklepie Intermarche do następnej niedzieli 28 III. Paczki ze słodyczami dla dzieci też prosimy, aby przynieść w tym tygodniu. W zeszłym tygodniu Caritas zebrał po mszach św. 1500 zł na ten cel. Ofiarodawcom dziękujemy. Wydawanie żywności odbędzie się w następny wtorek 30 III.

Zbieramy leki i opatrunki dla bezdomnych – plakat na drzwiach kościoła.

W ostatnim czasie odeszła od nas śp. Anna Michalska z ul. Sikorskiego 41 – pogrzeb odbył się w miniony czwartek.                                    Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci z kl. 3 SP przygotowujące do 1 spowiedzi św. według podziału podanego na zebraniu: we wtorek 23 III o godz. 16.45 i 18.30 oraz w czwartek 25 III o godz. 18.45.  W sobotę 27 III dopuszczone dzieci przystąpią do swojej 1 spowiedzi św. w 2 grupach. Polecamy je modlitwie Drogich Parafian.

W czwartek 25 III przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

W piątek 26 III odbędzie się u nas w kościele próba i nagranie 5 Koncertu Muzyki Pasyjnej. Niestety ze względu na epidemie bez udziału publiczności. Koncert będzie dostępny na naszej stronie parafialnej.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA – na każdej mszy św. poświęcenie palm.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci marcowy numer „Małego Przewodnika” (5,9 zł). Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – po mszach św. dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła /organy udało się naprawić/.