V Niedziela Wielkanocna – 2 V 2021r.

Dzisiaj przeżywamy pierwszą turę 1 KOMUNII ŚW. w naszej parafii. 24 dzieci przyjęły Jezusa Eucharystycznego na mszy św. w sobotę 1 V o godz. 15.00 oraz w niedzielę 2 V o godz. 12.00 i 13.30. Biały Tydzień dla tych dzieci: w poniedziałek 3 V na mszy św. o godz. 11.00, a od wtorku do piątku o godz. 18.00. W dzisiejszą niedzielę transmitujemy mszę św. o godz. 10.00 na parafialnej stronie fb i nie ma dodatkowej mszy św. o godz. 11.00 (jest msza o godz. 13.30).

Jutro, w poniedziałek 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po rannej mszy św. nab. majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej i maryjnej.

Zostają zwiększone limity osób mogących równocześnie przebywać w kościele 1os/15 m2. W naszej świątyni będzie mogło przebywać jednocześnie 70 osób. Prosimy o zachowanie odstępu 1,5m, zasłanianie twarzy i dezynfekcję rąk.

W ostatnim czasie odeszli od nas: śp. Barbara i Włodzimierz Karolczak z ul. Osiedlowej 3 – pogrzeb w Stęszewie, śp. Janina Walkowiak z ul. Sikorskiego 41 – pogrzeb odbędzie się w czwartek 6 V /msza św. o godz. 18.00 u nas, a pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu – Miłostowie o godz. 12.00/ i śp. Krystyna Dolata z ul. Sikorskiego 25 – pogrzeb odbędzie się w czwartek 6 V /msza św. o godz. 12.00 u nas, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Różaniec z prośbą o ustanie epidemii, za chorych, służbę zdrowia i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy w tym tygodniu od wtorku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę i poniedziałek po mszy o g. 8.00.

W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00, a potem msza św. z nab. majowym,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci na maj (5,9 zł) oraz modlitewniki: „31 dni z Maryją” na miesiąc maj (3,5 zł) oraz „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Za tydzień po mszy św. dodatkowa składka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.