V Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022r.

W ostatnim czasie odeszli od nas: śp. Anna Swojak z ul. Żabikowskiej 56, śp. Andrzej Gawałek z ul. Sikorskiego 43 i śp. Adam Różański z ul. Sikorskiego 34 /pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Różaniec z prośbą o pokój, w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

W tym tygodniu spotkania duszpasterskie:

– Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek 19 V po mszy o godz. 18.00,

– Rycerzy Jana Pawła II w piątek 20 V po mszy o godz. 18.00.

Parafianie, którzy chcieliby zaangażować się w te parafialne dzieła zapraszamy na spotkania.

Tworzymy radę duszpasterską i ekonomiczną naszej parafii, która ma być organem doradczym w kierowaniu naszą wspólnotą. Osoby chcące włączyć się w jej prace proszone są o podejście do ks. proboszcza. Zbliża się uroczystość 10-lecia naszej parafii, którą obchodzić będziemy w niedzielę 3 VII podczas mszy św. o godz. 11.30. W czasie tej mszy św. ks. Biskup wręczy akty nominacyjne radom parafialnym rozpoczynając ich działalność.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy z rodzicem do zakrystii po dowolnej mszy św.

Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymki: do Ziemi Świętej w lipcu br. oraz do Francji we wrześniu br. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci majowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (7 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. W zeszłym tygodniu dodatkowa składka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu wyniosła 1060 zł. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca po mszach św. dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Wszystkim rozumiejącym potrzeby naszej wspólnoty parafialnej za modlitwę i wsparcie materialne serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.