Uroczystość ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 IV 2022r.

„BÓG ZAPŁAĆ” za życzenia złożone nam z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję tym, którzy włączyli się w akcję Caritas: „Serduszko” i „Kilogram dla bliźniego”. Dziękuję sprzątającym kościół i tym, którzy przygotowali CIEMNICĘ i GRÓB PAŃSKI, dziękuję osobom zaangażowanym w przeprowadzenie liturgii Triduum Paschalnego za życzliwość i pomoc. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję też wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną w okresie Wielkiego Postu (540 z 1247 rodzin, czyli 43 %).
W I i II dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego. W 2 święto dodatkowa składka na KUL i szk. katolickie.

W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocną nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Mirosława Sołowiej z ul. Sikorskiego 11 /pogrzeb w środę 20 IV: Msza św. o godz. 9.30 u nas, a potem pogrzeb o g. 11.30 na cmentarzu w Poznaniu – Górczyn/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Dzieci z kl. 3 szk. podstawowej mają pierwsze próby 1 Komunii Św. we wtorek 19 IV lub środę 20 IV o godz. 16.30, a w sobotę 23 IV o godz. 9.00 sprzątanie kościoła /zapraszamy rodziców/.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: świąteczny numer Przewodnika Katolickiego (8 zł), i „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci (7 zł) oraz kwartalnik Przewodnik Katolicki Historia pt. „Śladami wielkopolskich społeczników” (7 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dzięki tej pamięci można realizować wydatki związane z utrzymaniem kościoła i parafii.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i dodatkowa składka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.