ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 5 VI 2022r.

Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, przypominamy o spowiedzi św. i Komunii Św. wielkanocnej do następnej niedzieli /Niedziela Trójcy Przenajświętszej/, które są jednym z podstawowych obowiązków katolików. Spowiedź św. jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do soboty przed mszami św. czyli o godz. 7.40 i 17.40.

Jutro, w poniedziałek 6 VI, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła = 2 dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

Różaniec z prośbą o pokój, w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa czerwcowe zaraz po mszy św.

Rycerzy Jana Pawła II i mężczyzn, chcących zaangażować się w ideę promocji naszego Świętego Patrona, zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 9 VI po wieczornej mszy św.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie ul. Źródlaną, Sikorskiego i Źródlaną. Bardzo proszę mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach /osoby chętne do pomocy prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza, abyśmy mieli pewność że powstaną ołtarze – dziękujemy już osobom chętnym do pomocy/. Poszukujemy także chętnych panów do niesienia baldachimu podczas procesji.

Organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn Dekanatu Lubońskiego w niedzielę 19 VI z sanktuarium św. Józefa w Puszczykowie do sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Organizujemy dziękczynną autobusową Pielgrzymkę do Częstochowy na rozpoczęcie wakacji, jako dziękczynienie za 10 lat istnienia naszej parafii, w sobotę 25 VI /szczegóły na plakacie/. Wyjazd o godz. 5.00, powrót ok. g. 22.00. Koszt to 80 zł. Zapisy z wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” na czerwiec (7 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (12 zł) i modlitewnik do św. Antoniego (10 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Za tydzień dodatkowa składka do puszek na KUL i szk. katolickie.

W przyszłą niedzielę odbędzie się także promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia (25 zł).