Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 V 2021r.

Bardzo prosimy o uczestnictwo we mszy w maseczkach, które ściągamy tylko na moment przyjęcia Komunii Św. Wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce i zajmujemy krzesła w kościele w taki sposób, aby zachować 1,5 m odległości w każdą stronę od innych osób.

W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Aleksander Nowak z ul. Żabikowskiej 50 /pogrzeb w poniedziałek 17 V: o g. 12.00 Msza św., a o g. 13.00 pogrzeb w Luboniu Żabikowie/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Różaniec z prośbą o deszcz, ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W najbliższy wtorek 18 V przypada 101 r. urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy z tej okazji już w poniedziałek 17 V na różaniec o g. 17.30 i Mszę św. dziękczynną za życie i świetość naszego Patrona z nowenną do św. Jana Pawła II i nab. majowym o godz. 18.00.

Zbiórka dla ministrantów do kl. 7 włącznie odbędzie się w najbliższy wtorek 18 V o godz. 18.45.

Spotkania przygotowujące do bierzmowania:

– młodzież z kl. 7 e, f, g w czwartek 20 V o godz. 16.30

– młodzież z kl. 8 w czwartek 20 V o godz. 18.00 z modlitwą o dary Ducha Św. na czas egzaminów.

Spowiedź św. jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do soboty przed mszami św. czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę tylko jak jest 2 kapłanów na mszy św.

Chrzty w naszej parafii w związku z epidemią możliwe są w każdą sobotę o g. 18.00 i w każdą niedzielę o g. 15.00. Prosimy rodziców zainteresowanych chrzcinami o kontakt z ks. Proboszczem w Biurze Parafialnym.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci na maj (5,9 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu na Seminarium Duchowne zebraliśmy 700 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza po mszy św. na upiększanie naszego kościoła i budowę Domu Parafialnego.