Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 VI 2022r.

Trwa miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie zaraz po mszy św. wieczornej

W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Halina Rakowska z ul. Żabikowskiej 62k /pogrzeb odbył się w piątek/ oraz śp. Piotr Piskorz z ul. Osiedlowej 22 /pogrzeb w poniedziałek 13 VI: msza św. o g. 12.00, a pogrzeb w Luboniu Żabikowie o g. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów na temat uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w najbliższy wtorek 14 VI o godz. 18.30, a próba sypania kwiatków dla dziewczynek we wtorek i w środę o godz. 17.00. Prosimy także o przynoszenie kwiatków do sypania.

W czwartek 16 VI uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa msze św. o godz. 8.00, 10.00, ok. 12.30 (po procesji) oraz o godz. 21.00. Uroczystość Bożego Ciała to nie tylko piękna uroczystość, ale także wyjątkowa okazja dania publicznego świadectwa naszej wiary (tak potrzebnego dzisiaj). Tradycyjna procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy po mszy św. o godz. 10.00 ul. Źródlaną, Sikorskiego i Źródlaną, którą poprowadzi ks. dr hab. Mariusz Białkowski – wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Bardzo prosimy mieszkańców o pomoc w budowie ołtarzy. Pamiętajmy o udekorowanie okien i balkonów. W Oktawie wieczorna Msza św. połączona z nieszporami i procesją wokół kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy św. o g. 11.30.

Zapraszamy na zebrania dla rodziców:

– młodzieży z etapu 1 przygotowania do bierzmowania w następny poniedziałek 20 VI o godz. 18.00,

– młodzieży z etapu 2 przygotowania do bierzmowania w następny wtorek 21 VI o godz. 18.00,

– dzieci kl. 2 SP w sprawie 1 Komunii w 2023r. w środę 22 VI o godz. 18.00.

Organizujemy dziękczynną autobusową Pielgrzymkę do Częstochowy na rozpoczęcie wakacji, jako dziękczynienie za 10 lat istnienia naszej parafii, w sobotę 25 VI /szczegóły na plakacie/. Wyjazd o godz. 5.00, powrót ok. g. 22.00. Koszt to 80 zł. Zapisy z wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

W najbliższym tygodniu mamy wolne intencje mszalne, szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zapraszamy do Biura Parafialnego lub zakrystii.

Już dzisiaj informujemy, że w naszym kościele w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” na czerwiec (7 zł), dodatkowo wydanie kwartalne Przewodnika Katolickiego Historia cz.2 – „Poznański Czerwiec 1956” (7 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (12 zł) i modlitewnik do św. Antoniego (10 zł).  Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dzisiaj po mszy św. odbędzie się także promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia (25 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła (czy to wpłacane w kościele, w Biurze Parafialnym czy na konto parafialne), za ofiary na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Po mszy św. dodatkowa zbiórka do puszek na KUL i szk. katolickie. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza.