Uroczystość Trójcy Najświętszej – 30 V 2021r.

Nabożeństwo majowe jeszcze jutro po mszy św. o godz. 18.00, a od wtorku nabożeństwa czerwcowe także zaraz po mszy św. o godz. 18.00.

W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Anna Kowalewska z ul. Sikorskiego 29 /pogrzeb odbył się w sobotę/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów na temat uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w najbliższy wtorek 1 VI o godz. 18.30.

Dzieci przystępujące w czerwcu do 1 Komunii będą miały próbę jutro, w poniedziałek 31 V: grupa sobotnia o godz. 18.45, a grupa niedzielna o godz. 19.15 zamiast prób we wtorek 1 VI i w środę 2 VI. Pozostałe terminy bez zmian.

W czwartek 3 VI uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa msze św. jak w każdą niedziele. Uroczystość Bożego Ciała to nie tylko piękna uroczystość, ale także wyjątkowa okazja dania publicznego świadectwa naszej wiary (tak potrzebnego dzisiaj). Tradycyjna procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy po mszy św. o godz. 10.00 ul. Źródlaną, Żabikowską i Osiedlową, którą poprowadzi ks. dr hab. Mariusz Białkowski – wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Bardzo prosimy mieszkańców o pomoc w budowie ołtarzy. Poszukuję także 4 panów chętnych do niesienia baldachimu. Pamiętajmy o udekorowanie okien i balkonów. W Oktawie wieczorna Msza św. połączona z nieszporami i procesją wokół kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy św. o g. 10.00.

Próba sypania kwiatków we wtorek i w środę o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca: tj. Boże Ciało,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (5,9 zł) i miesięcznik „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł) oraz ozdoby-plakaty na okno na Boże Ciało (5 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła (czy to wpłacane w kościele, w Biurze Parafialnym czy na konto parafialne), za ofiary na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Za tydzień w niedzielę 6 VI gościć będziemy w naszej parafii pana Marcina Żukowskiego – animatora wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10. roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu.