Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 I 2022r.

Z OKAZJI NOWEGO ANNO DOMINI 2022 Szanownym Gościom i wszystkim naszym Drogim Parafianom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg, pełen łaski i mocy, przyniesie każdemu pokój i radość, a także spełnienie nadziei.  „SZCZĘŚĆ BOŻE”.

Dzisiaj Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że od dzisiaj nastąpiła zmiana godzin mszy św. niedzielnych. Msze św. są o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00 /w okresie zimowym/.

Dzisiaj także I sobota miesiąca, czyli po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z etapu 1 w najbliższy wtorek 4 I o godz. 16.30.

Organizujemy Orszak 3 Króli w czwartek 6 I. Początek o godz. 14.00 przed naszym kościołem, skąd, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, wyruszymy w świątecznym korowodzie przy śpiewie kolęd, aby na Placu Edmunda Bojanowskiego pokłonić się Dzieciątku Jezus. Zapraszamy wszystkim i zachęcamy szczególnie dzieci, aby ubrały się w barwne stroje (pastuszkowie, rycerze, księżniczki, dwórki, dworzanie, kolędnicy  itp.).

Odwiedziny Duszpasterskie ze względu na epidemie nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 46 – 60 w poniedziałek 3 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Osiedlowej we wtorek 4 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Źródlanej w poniedziałek 10 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 1 do 19 we wtorek 11 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 21 do 43 w środę 12 I o godz. 18.00.

Zawsze będzie wspólna msza św. z litanią do św. Jana Pawła II w Waszej intencji i przedstawieniem bieżących spraw parafii oraz wspólny śpiew kolęd. Jeżeli komuś nie pasuje zaproponowany termin – można zmienić go i przyjść w inny dzień.

Jeśli ktoś chciałby zaprosić indywidualnie kapłana z Bożym błogosławieństwem do mieszkania to jest oczywiście taka możliwość, zwłaszcza zachęcamy nowych parafian. Proszę zgłosić to ks. Proboszczowi ustając z nim dogodny termin. Woda święcona znajduje się w zakrystii – można po każdej mszy św. nalać sobie.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł). Można nabywać także wiszący kalendarz ścienny dwustronny z Archiwum Archidiecezjalnego (3 zł) oraz naklejki na drzwi z napisem C+M+B 2022 (1 zł).