Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 XI 2022r.

Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Służby Liturgicznej, której życzymy wielu łask Bożych w służbie Jezusowi przy ołtarzu w naszym parafialnym wieczerniku. Zapraszamy nowych chłopców od „0” i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Regina Gierczyk z ul. Żabikowska 62h – pogrzeb odbędzie się we wtorek 22 XI: msza św. o g. 12.00 u nas, a po nim pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodziców dzieci z kl. 3 SP zapraszamy na katechezę przygotowującą do 1 spowiedzi św. i 1 Komunii Św. we wtorek 22 XI o godz. 18.00.

Ministrantów z szk. podst. zapraszamy na zbiórkę w sobotę 26 XI o godz. 10.00.

Za tydzień od niedzieli 27 XI rozpoczniemy czas Adwentu: roraty dla dorosłych codziennie o godz. 7.00, a dla dzieci o godz. 18.00. Przygotujmy lampiony i lampki roratnie, domowe wieńce adwentowe oraz pomyślmy o postanowieniach adwentowych.

Organizujemy Adwentowe Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od czwartku 8 XII g. 7.00 do piątku 9 XII g. 7.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej. Wyłożona została książka o sile różańca /można wziąć, poczytać i przynieść, aby inni mogli także poczytać – zachęcamy, bo warto/.

Przypominamy o zapisach na KOLĘDĘ. Chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej do 15 XII. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to prosimy wypełnić formularz znajdujący się na skrzynce w kaplicy Matki Bożej i później tam go wrzucić. Dziękujemy za życzliwość i już cieszymy się na wspólne spotkanie.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (12,5 zł), a Parafialna Caritas rozprowadza Kalendarze Adwentowe (14 zł). W zakrystii można nabywać już opłatki na stół wigilijny /dowolna ofiara/.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii. Za tydzień Caritas zbierać będzie ofiary na zakup żywności dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zbieramy także trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego tzw. „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”.