Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021r.

Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Służby Liturgicznej, której życzymy wielu łask Bożych w służbie Jezusowi przy ołtarzu w naszym parafialnym wieczerniku. Z tej okazji przyjęcie do ministrantów podczas mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy nowych chłopców od „0” i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Ryszard Marciniak z ul. Żabikowskiej 62k /pogrzeb odbył się w czwartek/ i śp. Wincentyna Barszczewska z ul. Sikorskiego 9 /pogrzeb odbył się w piątek/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Parafialna Caritas dziękuje za ofiary zebrane w zeszłym tygodniu po mszach św. /2625 zł/, które pozwolą na zakup żywności dla potrzebujących rodzin w naszej parafii. Od dzisiaj zbieramy także trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego tzw. „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”.

Za tydzień od niedzieli 28 XI rozpoczniemy czas Adwentu: roraty dla dorosłych codziennie o godz. 7.00, a dla dzieci o godz. 18.00. Przygotujmy lampiony i lampki roratnie, domowe wieńce adwentowe oraz pomyślmy o postanowieniach adwentowych.

Przypominamy, że od następnej niedzieli 28 XI na okres zimowy msza św. wieczorna w niedzielę odprawiana będzie o godz. 19.00 zamiast 21.00.

Organizujemy Adwentowe Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od wtorku 7 XII g. 7.00 do środy 8 XII g. 7.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł). Parafialna Caritas rozprowadza Kalendarze Adwentowe (12 zł) oraz kartki świąteczne wykonane przez wolontariuszki (5 zł). Warto zainteresować się, obejrzeć i może zakupić. W zakrystii można nabywać już opłatki na stół wigilijny /dowolna ofiara/.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii.