Święto Świętej Rodziny – 26 XII 2021r.

Podziękowanie za prawie miniony Rok 2021 w piątek 31 XII na mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego dziękczynienia Bogu. Na ten dzień ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę 1 I, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, czyli w Nowy Rok Msze św. jak w każdą niedzielę. To zarazem I sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej po rannej mszy św.

Przypominamy, że od 1 I 2022r. nastąpi zmiana godzin mszy św. niedzielnych. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00 /w okresie zimowym/ a 21.00 /w okresie letnim/.

Odwiedziny Duszpasterskie ze względu na epidemie nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 62 a, b, c, d, e, f we wtorek 28 XII o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 62 g, h, i, j, k w środę 29 XII o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 46 – 60 w poniedziałek 3 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Osiedlowej we wtorek 4 I o godz. 18.00.

Najpierw będzie wspólna msza św. z litanią do św. Jana Pawła II w Waszej intencji i przedstawieniem bieżących spraw parafii, a później wspólny śpiew kolęd. Jeżeli komuś nie pasuje zaproponowany termin – można zmienić go i przyjść w inny dzień.

Jeśli ktoś chciałby zaprosić indywidualnie kapłana z Bożym błogosławieństwem do mieszkania to jest oczywiście taka możliwość, zwłaszcza zachęcamy nowych parafian. Proszę zgłosić to ks. Proboszczowi ustając z nim dogodny termin.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Konrad Jercha z ul. Żabikowskiej 62g /pogrzeb odbył się w czwartek/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (10 zł). Można nabywać także wiszący kalendarz ścienny dwustronny (3 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na ozdoby świąteczne i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dodatkowa składka gospodarcza na zapłacenie rachunku za gaz /ogrzewanie kościoła/ w ostatnią niedzielę wyniosła 4200 zł + ofiary wpłacone na konto parafialne przelewami i w ofiaromacie (ok. 600 zł). Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.