Niedziela Zmartwychwstania – 4 IV 2021r.

MIŁYM GOŚCIOM I NASZYM DROGIM PARAFIANOM z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci pomnażał w Was wiarę, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom. „SZCZĘŚĆ BOŻE”.
„BÓG ZAPŁAĆ” za życzenia złożone nam z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję tym, którzy włączyli się w akcję Caritas: „Serduszko” i „Kilogram dla bliźniego”. Dziękuję sprzątającym kościół i tym, którzy przygotowali CIEMNICĘ i GRÓB PAŃSKI, dziękuję osobom zaangażowanym w przeprowadzenie liturgii Triduum Paschalnego za życzliwość i pomoc. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję też wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną w okresie Wielkiego Postu (515 z 1247 rodzin, czyli 42 %).

W I i II dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa msza św. o godz. 11.00. Transmitujemy mszę św. o g. 12.00 na parafialnej stronie facebooka. W 2 święto dodatkowa składka na KUL i szk. katolickie.

W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocną nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W minionym tygodniu odszedł  od nas śp. Stanisław Pawlak z ul. Osiedlowej 4 /pogrzeb we wtorek 6 IV: Msza św. o godz. 12.00 u nas, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu Żabikowie/. Dobry Jezu a nasz Panie …

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: świąteczny numer Przewodnika Katolickiego (6 zł), i „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci (5 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dzięki tej pamięci można realizować wydatki związane z utrzymaniem kościoła i parafii.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i dodatkowa składka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.