Niedziela Palmowa – 28 III 2021r.

W związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiczną duszpasterstwo w naszej parafii w Wielkim Tygodniu wygląda następująco:

Niedziela Palmowa: Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa o godz. 11.00. Transmitujemy mszę św. o godz. 12.00 na parafialnej stronie facebooka. W kościele może przebywać jednocześnie 50 osób /bardzo prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego/. Gorzkie Żale o godz. 14.30.

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa: Msze św. o g. 8.00 i 18.00, Spowiedź św. przed mszami św. z zachowaniem środków ostrożności. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę.

Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, którą będziemy transmitować na parafialnej stronie facebooka, adoracja Jezusa w Ciemnicy do g. 21.00 z okazją do spowiedzi św.

Wielki Piątek: post ścisły od którego nie ma dyspensy, adoracja Jezusa w ciemnicy od g. 7.30 do 17.30, spowiedź św. w godz. 15.30-17.30 i 19.00-22.00, Droga Krzyżowa o g. 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00 /oba nabożeństwa transmitowane na parafialnej stronie facebooka/, adoracja Jezusa w grobie do godz. 22.00.

Wielka Sobota: adoracja Jezusa w grobie od g. 7.30, święcenie pokarmów w godz. 11.00 – 15.00 co pół godziny, Wigilia Paschalna w kościele o godz. 21.00, którą będziemy transmitować na parafialnej stronie facebooka (prosimy o przyniesienie świec). Msza św. zakończy się błogosławieństwem Najśw. Sakramentem naszej parafii przed drzwiami kościoła.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze św. jak w każdą niedzielę (dodatkowa msza św. o godz. 11.00), mszę św. o g. 12.00 będziemy transmitować na parafialnej stronie facebooka.

Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. jak w każdą niedzielę (dodatkowa msza św. o godz. 11.00), mszę św. o g. 12.00 będziemy transmitować na parafialnej stronie facebooka.

Zbiórka dla Służby Liturgicznej we wtorek 30 III o godz. 18.30.

W ostatnim czasie odszedł od nas śp. Zbigniew Michalak z ul. Żabikowskiej 60 – pogrzeb odbędzie się we wtorek 30 III /msza św. o godz. 12.00, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/.                                    Dobry Jezu a nasz Panie…

Bardzo dziękujemy staropolskim Bóg zapłaćkolejnym 70 rodzinom za złożenie ofiary na Daninę Diecezjalną oraz dobrowolnej ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także wszystkim, którzy wpłacają Daninę i składkę gospodarczą na konto parafialne. Dzięki tej pamięci można realizować wydatki związane z utrzymaniem kościoła i parafii.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na kwiecień (6 zł). Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj nabyć najnowszą książkę – przewodnik jak powierzyć swoje życie opiece Świętego Józefa pt „Konsekracja św. Józefowi”. Książka zawiera rozważania o świętym Józefie, aby go lepiej poznać i zaprzyjaźnić się, opisy jego cudownych interwencji i jest także podręcznym modlitewnikiem.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty do Grobu Pańskiego i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza w kościele wyniosła 3000 zł.