Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 I 2022r.

Służbę liturgiczną i dzieci ze scholi wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe dzisiaj, w niedzielę 9 I o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym u Sióstr Służebniczek.

Członkowie Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn mają swoje spotkanie opłatkowe w czwartek 13 I po mszy św. wieczornej w SP nr 2.

W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Marian Akuszewski z ul. Żabikowskiej 62g i Jadwiga Prusiewicz z ul. Żabikowskiej 62b /pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu/. Dobry Jezu a nasz Panie… Pamiętajmy, że najważniejszą częścią uroczystości pogrzebowej jest msza św. w intencji zmarłej osoby z przyjętą Komunią Św. w jej intencji. Pogrzeb na cmentarzu jest tylko dopełnieniem uroczystości pogrzebowej.

Odwiedziny Duszpasterskie ze względu na epidemie nie odbywają się w tradycyjnej formie. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

– mieszkańców bloków przy ul. Źródlanej w poniedziałek 10 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 1 do 19 we wtorek 11 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 21 do 43 w środę 12 I o godz. 18.00.

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr parz od 30a do 48 w poniedziałek 17 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Kościuszki we wtorek 18 I o godz. 18.00,

Zawsze będzie wspólna msza św. z litanią do św. Jana Pawła II w Waszej intencji i przedstawieniem bieżących spraw parafii oraz wspólny śpiew kolęd. Jeżeli komuś nie pasuje zaproponowany termin – można zmienić go i przyjść w inny dzień. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

Woda święcona znajduje się w zakrystii – można nalać sobie po każdej mszy św., aby pokropić mieszkanie.

Jeśli ktoś chciałby zaprosić indywidualnie kapłana z Bożym błogosławieństwem do mieszkania to jest oczywiście taka możliwość, zwłaszcza zachęcamy nowych parafian. Proszę zgłosić to ks. Proboszczowi ustając z nim dogodny termin.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (7 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7 zł) i naklejki na drzwi z napisem C+M+B 2022 (1 zł) oraz kredę i kadzidło (dobrowolna ofiara) oraz kalendarze na Nowy Rok.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na ozdoby świąteczne i za wszelkie wyrazy życzliwości. W uroczystość Objawienia Pańskiego na misje zebraliśmy 1500 zł. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.