IV Niedziela Wielkopostna – 14 III 2021r.

Trwa Wielki Post – zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 14.30.

SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa każdego dnia od poniedziałku do soboty 20 min przed mszami św., czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę niestety spowiedź tylko wtedy, kiedy podczas mszy św. jest 2 kapłanów. Dzień Spowiedzi Wielkopostnej jest zaplanowany w naszej parafii na następną środę 24 III. Proszę nie zostawiać spowiedzi św. na ostatnią chwilę, abyśmy uniknęli niepotrzebnych kolejek.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną, która wynosi 2,20 zł od osoby oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert tam wyłożonych lub z własnych) lub wpłacać na konto parafialne. Bardzo dziękujemy kolejnym 109 rodzinom, które złożyły tę ofiarę w minionym tygodniu. Dziękuję także wszystkim, którzy wpłacają Daninę i składkę gospodarczą na konto parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać”.

Trwa akcja „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a także w sklepie Intermarche. Dzisiaj po mszach św. Parafialna Caritas zbiera ofiary na zakup dodatkowej żywności na święta dla osób potrzebujących z naszej parafii.

Rodziców dzieci z kl. 3 SP zapraszam na mszę św. z katechezą i spotkaniem w najbliższy wtorek 16 III o godz. 18.00 w kościele. Obecność przynajmniej 1 rodzica obowiązkowa.

W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do bierzmowania dla naszej młodzieży:

– z kl. 7a, b, c, d i z innych szkół w środę 17 III o godz. 16.30

– z kl. 8 w czwartek 18 III o godz. 18.00

– z kl. 7 e, f, g w piątek 19 III o godz. 16.30.

W piątek 19 III przypada uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na msze św. o godz. 8.00 i 18.00 połączone z litanią i aktem oddania się św. Józefowi. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, a chcieliby wyspowiadać się i przyjąć Komunie św. w domu, proszę zgłaszać dzisiaj po mszach św. u ks. proboszcza.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci marcowy numer „Małego Przewodnika” (5,9 zł), a także „Modlitewnik św. Rity” (12 zł) – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

W zeszłym tygodniu rodzice chorego Kamila zebrali po mszach św. 2650 zł na jego rehabilitacje. Na tablicy ogłoszeń wywiesiliśmy ich podziękowanie. My także bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. Za tydzień 3 niedziela miesiąca – po mszach św. dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła /naprawę organów/. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.