IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022r.

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Sprawę nowych powołań polecamy nieustannej modlitwie. Po mszy św. dodatkowa składka na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu.

Dzisiaj przeżywamy razem z dziećmi z kl. 4 rocznicę 1 Komunii Św. na mszy św. o godz. 11.30.

Różaniec z prośbą o pokój, ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

W ostatnim czasie odeszła od nas: śp. Joanna Glina z ul. Osiedlowej 22 – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 9 V /msza św. o godz. 8.00 u nas, a pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu-Junikowie o godz. 14.30/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży z etapu 1 w najbliższy piątek 13 V o godz. 16.30. Inne informacje dla kandydatów do bierzmowania na tablicy ogłoszeń.

Tworzymy radę duszpasterską i ekonomiczną naszej parafii, która ma być organem doradczym w kierowaniu naszą wspólnotą. Osoby chcące włączyć się w jej prace proszone są o podejście do ks. proboszcza.

Przypominamy, że rezerwację intencji mszalnych trzeba potwierdzić i podać treść intencji najpóźniej 2 tygodnie przed datą mszy św.

Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lipcu br. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci majowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (7 zł), dodatkowo wydanie kwartalne Przewodnika Katolickiego Historia „Śladami wielkopolskich społeczników”  (7 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza.

Przypominamy i zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących ustanowienia bł. Edmunda Bojanowskiego Patronem Miasta Luboń. Konsultacje odbywają się w sposób elektroniczny, link do ankiety jest dostępny na stronie Miasta Luboń do 11 V.  W razie trudności z wypełnieniem ankiety można podejść do zakrystii po każdej mszy św. i tam ją wypełnić.