IV Niedziela Wielkanocna – 25 IV 2021r.

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W naszej Archidiecezji przeżywamy ją pod hasłem: „Podejmij wyzwanie – uczyń swoje życie darem”. Sprawę nowych powołań polecamy nieustannej modlitwie. Dzisiaj dodatkowa msza św. o godz. 11.00, a mszę o godz. 12.00 transmitujemy na parafialnej stronie fb.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W ostatnim czasie odeszli od nas: śp. Jerzy Mrowiński z ul. Żabikowskiej 62e – pogrzeb odbędzie się w środę 28 IV /msza św. o godz. 12.00, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/ i śp. Anna Chwiałkowska z ul. Kościuszki 43 – pogrzeb odbędzie się w piątek 30 IV /msza św. o godz. 12.00, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Spotkania przygotowujące do bierzmowania:

– młodzież z kl. 7 e, f, g we wtorek 27 IV o godz. 16.30

– młodzież z kl. 7 a, b, c, d i z innych szkół w środę 28 IV o godz. 16.30,

– młodzież z kl. 8 w czwartek 29 IV o godz. 18.00.

Za tydzień w naszym kościele odbędą się 1 KOMUNIE ŚW.: w sobotę 1 V o godz. 15.00 oraz w niedzielę 2 V o godz. 12.00 i 13.30 (dodatkowa msza św. – nie będzie dodatkowej mszy św. o godz. 11.00). W związku z tym dla dzieci z grupy sobotniej spowiedź św. i próba we wtorek 27 IV wieczorem po mszy św., a dla dzieci z grupy niedzielnej w środę 28 IV wieczorem. W piątek 30 IV po wieczornej mszy św. okazja do spowiedzi św. dla rodziców, chrzestnych i całych rodzin komunijnych. Polecamy modlitwie Drogich Parafian dzieci komunijne i ich rodziny.

W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W tym tygodniu w sobotę i niedzielę (1/2 V) po rannej mszy św. o godz. 8.00.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci (5,9 zł) oraz modlitewniki: „Św. Szarbel” (12 zł) oraz „31 dni z Maryją” na miesiąc maj (3,5 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli składkę gospodarczą, wyniosła ona w kwietniu 3350 zł. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną.