III Niedziela Wielkopostna – 7 III 2021r.

Dzisiaj dzieci 1 komunijne mają poświęcenie książeczek podczas mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami.

Trwa Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 14.30.

SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa każdego dnia od poniedziałku do soboty 20 min przed mszami św., czyli o godz. 7.40 i 17.40. W niedzielę niestety spowiedź tylko wtedy, kiedy podczas mszy św. jest 2 kapłanów /ze względu na brak wikariusza nie jesteśmy w stanie zapewnić spowiedzi przed każdą mszą św. niedzielną/.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną, która wynosi 2,20 zł od osoby oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert tam wyłożonych lub z własnych) lub wpłacać na konto parafialne. Bardzo dziękujemy kolejnym 94 rodzinom, które złożyły tę ofiarę w minionym tygodniu.

Trwa akcja SERDUSZKO (słodycze dla dzieci), „Serduszka” można zabierać przy wyjściu z kościoła

Trwa także akcja „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a także w sklepie Intermarche. Na ten cel wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszek po mszach św. w następną niedzielę.

Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w najbliższy czwartek 11 III po mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych mężczyzn do zapoznania się z ideą zakonu. Wszelkie informacje u ks. Proboszcza.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci marcowy numer „Małego Przewodnika” (5,9 zł), a także „Modlitewnik św. Rity” (12 zł) – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu dodatkowa składka na misje wyniosła 1300 zł i 20 euro. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

Dzisiaj przed kościołem rodzice chorego Kamila zbierają na jego rehabilitacje. Kamil choruje na autyzm i padaczkę. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na terapię, która pomoże mu wykonywać podstawowe życiowe czynności. Jest to jedna z możliwych form jałmużny wielkopostnych, jakie możemy złożyć.