III Niedziela Wielkanocna – 18 IV 2021r.

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i początek XIII Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do systematycznego sięgania i czytania Pisma Św. Dodatkowa msza św. o godz. 11.00, a mszę św. o godz. 12.00 transmitujemy na parafialnej stronie fb.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W ostatnim czasie odeszli od nas: śp. Roman Korcz z ul. Żabikowskiej 54 – pogrzeb odbył się w piątek, śp. Bronisława Salamon z ul. Żabikowskiej 62j – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 IV /msza św. o godz. 13.00, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/ i śp. Piotr Słowiński – pogrzeb odbędzie się we wtorek 20 IV /msza św. o godz. 12.00, a potem pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie/.                                    Dobry Jezu a nasz Panie…

Próba dla dzieci przystępujących do 1 Komunii św. w sobotę 1 V odbędzie się w najbliższy wtorek 20 IV o godz. 17.00, a dla dzieci z niedzieli 2 V w najbliższą środę 21 IV o godz. 16.45.

Zebranie dla rodziców dzieci przystępujących do 1 Komunii św. w sobotę 12 VI odbędzie się w najbliższy wtorek 20 IV o godz. 18.30, a dla rodziców dzieci przystępujących do 1 Komunii św. w niedzielę 13 VI odbędzie się w najbliższą środę 21 IV o godz. 18.30.

Rycerze Jana Pawła II mają spotkanie w najbliższy czwartek 22 IV po wieczornej mszy św. Wszystkich chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy.

W najbliższy piątek 23 IV przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Zapraszamy na msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci (5,9 zł) oraz modlitewniki: „Św. Szarbel” (12 zł) oraz „31 dni z Maryją” na miesiąc maj (3,5 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. W zeszłym tygodniu na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 950 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Szpital w Puszczykowie dziękuje za wszelkie ofiarowane środki higieny osobistej, kosmetyki, środki ochrony osobistej i wodę. We wtorek przedpołudniem przekażemy im cały zebrany towar.

Przypominamy, że cały czas zbieramy leki i opatrunki dla bezdomnych – plakat na drzwiach kościoła. Można je przynosić do zakrystii.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca pamiętajmy o naszej wspólnocie parafialnej w prywatnych modlitwach, a po mszy św. dodatkowa składka gospodarcza z przeznaczeniem na upiększanie naszej świątyni i budowę Domu Parafialnego.