III Niedziela Wielkanocna – 1 V 2022r.

Dzisiaj przeżywamy 1 KOMUNIĘ ŚW. w naszej parafii. 49 dzieci przyjmie Jezusa Eucharystycznego na mszy św. w sobotę 30 IV o godz. 14.00 oraz w niedzielę 1 V o godz. 13.00. Biały Tydzień dla tych dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 /z wyjątkiem wtorku kiedy będą na mszy o godz. 11.30/.

Przeżywamy także dzisiaj Niedzielę Biblijną i początek XIV Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do systematycznego sięgania i czytania Pisma Św.

Siostry Służebniczki Maryi wraz z naszą parafią serdecznie zapraszają na koncert charytatywny Pop – oratorium MIŁOSIERDZIE BOŻE w wykonaniu zespołu muzyki sakralnej LUMEN. Koncert odbędzie się dzisiaj popołudniu (w niedzielę 1 V) o 17.00 w naszym kościele. Po koncercie będzie zbierana ofiara na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w normalnych godzinach, także jutro, w poniedziałek 2 V.

We wtorek 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po rannej mszy św. nab. majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej i maryjnej.

Rozpoczynamy miesiąc maj i nab. majowe codziennie w dni powszednie po wieczornej mszy św., a w niedzielę po mszy św. o godz. 8.00.

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00, a potem msza św. i spotkanie członków Żywego Różańca,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do g. 9.00 oraz od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej /w tym miesiącu prowadzone przez Rycerzy Jana Pawła II/.

Za tydzień, w niedzielę 8 V na mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy 1 rocznicę Komunii Św. dla dzieci z kl. 4. Próba dla tych dzieci w środę 4 V o godz. 17.00 w kościele, a spowiedź św. w piątek.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci majowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (7 zł), dodatkowo wydanie kwartalne Przewodnika Katolickiego Historia „Śladami wielkopolskich społeczników”  (7 zł). oraz modlitewnik „31 dni z Maryją” rozważania na każdy dzień maja (5 zł).  Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Przypominamy i zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących ustanowienia bł. Edmunda Bojanowskiego Patronem Miasta Luboń. Konsultacje odbywają się w sposób elektroniczny, link do ankiety jest dostępny na stronie Miasta Luboń do 11 V.  W razie trudności z wypełnieniem ankiety można podejść do zakrystii po każdej mszy św. i tam ją wypełnić.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. W zeszłym tygodniu na Caritas Archidiecezjalną zebraliśmy 2050 zł. Ofiarodawcom dziękujemy. Za tydzień po mszach św. dodatkowa zbiórka ofiar na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu.