II Niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021r.

Dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami – po mszy dodatkowa składka na misje „Ad gentes”.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 14.30.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną, która wynosi 2,20 zł od osoby oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert tam wyłożonych lub z własnych) lub wpłacać na konto parafialne. Bardzo dziękujemy pierwszym 110 rodzinom, które już złożyły tę ofiarę.

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas informują:

– we wtorek 2 III w godz. 16 – 18 w budynku OSP wydawać będą żywność dla osób 60+, które złożyły wniosek o udzielenie pomocy. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

– trwa akcja SERDUSZKO (słodycze dla dzieci), które można zabierać przy wyjściu z kościoła

– trwa akcja „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a także w sklepie Intermarche.

– od dzisiaj można nabywać Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 7 zł

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00, różaniec, a potem msza św. i spotkanie członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Dzieci 1 Komunijne mają poświęcenie książeczek w następną niedzielę 7 III podczas mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (6 zł), dla dzieci nowy numer „Małego Przewodnika” (5,9 zł), a także „Modlitewnik św. Rity” (12 zł) – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu dodatkowa składka gospodarcza na upiększanie naszego kościoła i budowę Domu Parafialnego wyniosła 3100 zł + przelewy na konto parafialne. Wszystkim, którzy wspierają to dzieło modlitwą i ofiarą składamy serdeczne podziękowania.

Za tydzień przed kościołem zbierać będziemy wraz z rodzicami chorego Kamila na jego rehabilitacje. Kamil choruje na autyzm i padaczkę. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na terapię, która pomoże mu wykonywać podstawowe życiowe czynności.