II Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, dodatkowa msza św. o godz. 11.00, a mszę św. o godz. 12.00 transmitujemy na parafialnej stronie fb. Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W związku z stanem epidemii 1 Komunie Św. przesuwamy na weekend 12/13 VI. Jeśli któryś z rodziców chciałby utrzymać termin 1/2 maja to jest taka możliwość (wtedy Komunia św. odbędzie się w mniejszej grupie). W związku z tym w tym tygodniu nie odbędzie się zaplanowana katecheza dla rodziców, a także cały plan przygotowania do 1 Komunii ulegnie modyfikacji. Rodzice, którzy nie chcieliby zmieniać terminu 1 Komunii Św. (chcą, aby ich dziecko przystąpiło do 1 Komunii Św. w weekend 1/2 maja) proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem dzisiaj po mszach św.

W środę 14 IV obchodzimy Święto Chrztu Polski, zachęcamy do wywieszenia flag: patriotycznej i papieskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie /zapraszamy na nowennę do MBNP/.

Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Wolontariuszki dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję Serduszko i Kilogram dla bliźniego. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się przygotować paczki żywnościowe na święta dla 98 naszych podopiecznych, a ponad 40 dzieci otrzymało słodkie upominki. Zapraszamy osoby chętne do pracy w Parafialnym Zespole Caritas.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci (5,9 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną w okresie Wielkiego Postu i w czasie świąt Wielkiej Nocy (543 z 1247 rodzin, czyli 43,5 %).

Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli niedziela szczególnego wsparcia modlitewnego i materialnego naszej parafii /po mszach św. odbędzie się składka gospodarcza/.

Szpital w Puszczykowie po raz kolejny prosi o pomoc. Przyjmie wszelkiego rodzaju wsparcie, ale zwłaszcza potrzebują środki ochrony osobistej, kosmetyki, środki higieny osobistej, a przede wszystkim wodę w małych butelkach. Szczegóły na plakatach na drzwiach kościoła. Rzeczy te można zawozić bezpośrednio do szpitala lub składać u nas w kościele w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a my przekażemy dalej.

Przypominamy także, że zbieramy leki i opatrunki dla bezdomnych – plakat na drzwiach kościoła. Można je przynosić do zakrystii.