II Niedziela Wielkanocna – 24 IV 2022r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, czyli Dzień Dobra. Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, a zwłaszcza dla placówek dających schronienie uchodźcom z Ukrainy.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy 2a we wtorek 26 IV o godz. 16.45 w kościele.

Za tydzień w naszym kościele odbędą się 1 KOMUNIE ŚW.: w sobotę 30 IV o godz. 14.00 oraz w niedzielę 1 V o godz. 13.00. W związku z tym dla dzieci z grupy sobotniej spowiedź św. i próba we wtorek 26 IV wieczorem po mszy św., a dla dzieci z grupy niedzielnej w środę 27 IV wieczorem. W piątek 29 IV na wieczornej mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla wszystkich dzieci, a po mszy św. okazja do spowiedzi św. dla rodziców, chrzestnych i całych rodzin komunijnych. Polecamy modlitwie Drogich Parafian dzieci komunijne i ich rodziny.

Siostry Służebniczki Maryi wraz z naszą parafią serdecznie zapraszają na koncert charytatywny Pop – oratorium MIŁOSIERDZIE BOŻE w wykonaniu zespołu muzyki sakralnej LUMEN. Koncert odbędzie się za tydzień, w niedzielę 1 V o 17.00 w naszym kościele. Po koncercie będzie zbierana ofiara na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

W niedzielę 8 V na mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy 1 rocznicę Komunii Św. dla dzieci z kl. 4. Próba dla tych dzieci w środę 4 V o godz. 17.00 w kościele.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (9,5 zł) oraz modlitewnik „31 dni z Maryją” rozważania na każdy dzień maja (5 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska oraz Przewodnicząca Rady Miasta Luboń Teresa Zygmanowska zapraszają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących ustanowienia bł. Edmunda Bojanowskiego Patronem Miasta Luboń. Konsultacje odbędą się w sposób elektroniczny, link do ankiety będzie dostępny na stronie Miasta Luboń w terminie 27 IV-11 V.  W razie trudności z wypełnieniem ankiety można podejść do zakrystii po każdej mszy św. i tam ją wypełnić.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza wyniosła 3500 zł, a na KUL i szk. kat. zebraliśmy 1300 zł – Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną w okresie Wielkiego Postu i w czasie świąt Wielkiej Nocy (562 z 1247 rodzin, czyli 45 %).

Przypominamy, że zbieramy leki i opatrunki dla bezdomnych. Można je przynosić do zakrystii.