Boże Narodzenie 25 XII 2021r

Drodzy Parafianie, Czcigodni Goście ! Na święta Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia. Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile. Bóg staje się człowiekiem i przez to, uczy nas, że najważniejsza jest miłość. Tworząc w rodzinie wspólnotę przyjaźni i miłości możemy każdego dnia doświadczać mądrości słów świętej Matki Teresy z Kalkuty: „zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Takiego Bożego Narodzenia życzymy z całego serca każdemu z nas. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o wystrój naszego kościoła na święta, zwłaszcza p. Magdzie i p. Darkowi oraz całej ekipie stawiającej i ozdabiającej choinki i żłóbek, także panom sprzątającym kościół.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w prowadzonych akcjach adwentowych w imieniu własnym, wolontariuszek parafialnej Caritas, a przede wszystkim naszych dzieci i osób wymagających pomocy, za zaangażowanie, ofiarność, dary serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W II święto Bożego Narodzenia, 26 XII– uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa składka przeznaczona jest na KUL i szkoły katolickie.

Odwiedziny Duszpasterskie ze względu na epidemie nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 62 a, b, c, d, e, f we wtorek 28 XII o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 62 g, h, i, j, k w środę 29 XII o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 46 – 60 w poniedziałek 3 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Osiedlowej we wtorek 4 I o godz. 18.00.

Najpierw będzie wspólna msza św. z litanią do św. Jana Pawła II w Waszej intencji i przedstawieniem bieżących spraw parafii, a później wspólny śpiew kolęd. Jeżeli komuś nie pasuje zaproponowany termin – można zmienić go i przyjść w inny dzień.

Jeśli ktoś chciałby zaprosić indywidualnie kapłana z Bożym błogosławieństwem do mieszkania to jest oczywiście taka możliwość, zwłaszcza zachęcamy nowych parafian. Proszę zgłosić to ks. Proboszczowi ustając z nim dogodny termin.

Przypominamy, że od 1 I 2022r. nastąpi zmiana godzin mszy św. niedzielnych. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00 /w okresie zimowym/ a 21.00 /w okresie letnim/.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (10 zł). Można nabywać także wiszący kalendarz ścienny dwustronny (3 zł).