2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

W czwartek 6 I, uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem 3 Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę /przypominamy o nowym porządku mszy św. niedzielnych: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00/. Po każdej Mszy św. można nabywać kadzidło i kredę, które podczas mszy św. będziemy święcić. Jest to zarazem 1 czwartek miesiąca.

Organizujemy w tym dniu Orszak 3 Króli. Początek o godz. 14.00 przed naszym kościołem, skąd, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, wyruszymy w świątecznym korowodzie przy śpiewie kolęd, aby na Placu Edmunda Bojanowskiego pokłonić się Dzieciątku Jezus. Zapraszamy wszystkim i zachęcamy szczególnie dzieci, aby ubrały się w barwne stroje (pastuszkowie, rycerze, księżniczki, dwórki, dworzanie, kolędnicy  itp.).

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z etapu 1 w najbliższy wtorek 4 I o godz. 16.30.

W tym tygodniu 1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00 /warto pomyśleć o osobach dawno nie wychodzących z domu/.

Służbę liturgiczną i dzieci ze scholi wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe w niedzielę 9 I o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym u Sióstr Służebniczek.

W minionym tygodniu odeszły od nas: śp. Maria Grzelak z ul. Żabikowskiej 62h i Irena Błaszak z ul. Sikorskiego /pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Odwiedziny Duszpasterskie ze względu na epidemie nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

– mieszkańców bloków przy ul. Żabikowskiej 46 – 60 w poniedziałek 3 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Osiedlowej we wtorek 4 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Źródlanej w poniedziałek 10 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 1 do 19 we wtorek 11 I o godz. 18.00,

– mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego nr nie parz od 21 do 43 w środę 12 I o godz. 18.00.

Zawsze będzie wspólna msza św. z litanią do św. Jana Pawła II w Waszej intencji i przedstawieniem bieżących spraw parafii oraz wspólny śpiew kolęd. Jeżeli komuś nie pasuje zaproponowany termin – można zmienić go i przyjść w inny dzień.

Jeśli ktoś chciałby zaprosić indywidualnie kapłana z Bożym błogosławieństwem do mieszkania to jest oczywiście taka możliwość, zwłaszcza zachęcamy nowych parafian. Proszę zgłosić to ks. Proboszczowi ustając z nim dogodny termin. Woda święcona znajduje się w zakrystii – można nalać sobie po każdej mszy św.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł) oraz naklejki na drzwi z napisem C+M+B 2022 (1 zł). W zakrystii można nabywać kalendarz ścienny dwustronny (3 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na ozdoby świąteczne i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na KUL i szk. kat. zebraliśmy 800 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.