header photo

Ogłoszenia parafialne 13.04.2014 r.
VI Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Palmowa

1. W poniedziałek Msza św. wotywna ku czci błog. Jana Pawła II. Po Mszy św. Nowenna do błog. Jana Pawła II z adoracją relikwii.
  2. W środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
  3. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą Św.
  4. Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św.
  5. W poniedziałek spowiedź św. w parafii św. Barbary.
  6. Liturgia Triduum Paschalnego:
    - Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. o godz. 18.oo i adoracja Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.oo.
    - Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Adoracja od godz. 7.oo. O godz. 15.oo Droga Krzyżowa. Po drodze Krzyżowej Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.oo nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracja do godz. 22.oo.
    - Wielka Sobota - adoracja Grobu Pańskiego od godz. 7.oo. Święcenie potraw o godz. 11.oo; 12.oo; 13.oo; 14.oo; 15.oo O godz. 22.oo Rezurekcyjna Msza św. Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych; przynosimy ze sobą świece.
  7. W I i II Dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W I Dzień Świąt przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na budowę naszego kościoła; w II Dzień Świąt zbiórka ofiar do puszek na KUL.
  8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które złożyły już Daninę Diecezjalną.
  9. W dzisiejszą niedziele 13 kwietnia w Szk. Podst. nr. 1 odbędzie się akcja poboru krwi.
  10. Parafialny Zespół CARITAS informuje, że wydawanie paczek świątecznych dla dzieci odbędzie się dnia 15 kwietnia 2014r. (wtorek) w godz. 15.3o-17.3o w naszym kościele. Ponadto prosimy o przybycie naszych podopiecznych po skromnego ZAJĄCZKA.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.
  12. Informacje dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych:

I KOMUNIA ŚW. PRZYGOTOWANIE
    Próby:
    12.04.2014 g.11.oo
    24.04.2014 g.18.3o
    26.04.2014 g.10.oo
    29.04.2014 g.18.3o
    ew. 30.04.2014 g. 18.3o

Spowiedź św.:
    rodzice:
    02.05. g.19.oo - 21.oo
    dzieci:
    II spowiedź 02.05.godz. 16.oo
  13. Na nowy tydzień pracy życzę błogosławieństwa Bożego.
  14. "Św. Michale Archaniele"

Kanonizacja Jana Pawła II.
Przeżyjmy ją wspólnie

Miasto Luboń pragnie uczcić kanonizację Papieża-Polaka. W Parku Papieskim w przededniu kanonizacji odbędzie się niecodzienna uroczystość. Będziemy mieli zaszczyt gości Krzyż Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Krzyż ten został przekazany młodym przez papieża Jana Pawła II w 1984 roku i wraz z ikoną Matki Bożej "Salus Populi Romani" jest nieodłącznym elementem każdego Światowego Dnia Młodzieży. Peregrynacja Krzyża rozpocznie się już 14 kwietnia w Poznaniu, aby 26 kwietnia mógł dotrzeć do Parfii św. Barbary w Luboniu.
Wszystkich, którzy chcieliby pomodlić się przy krzyżu ŚDM i przygotować się na kanonizację bł. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na kwietniowe uroczystości.

Sobota 26.04.2014
16.oo - przyjazd Krzyża Światowych Dni Młodzieży do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek
17.oo - Krzyż ŚDM w kościele pw. Św Barbary
18.oo - przeniesienie krzyża z Kościoła św. Barbary do Parku Papieskiego