header photo

Ogłoszenia parafialne 22.02.2015 r.
I Niedziela Wielkiego Postu

1. W poniedziałek Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II z adoracją relikwii. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
  2. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą Św.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.oo i 17.3o.
  4. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.3o.
  5. Można już nabywać Paschaliki po Mszach Św.
  6. Można zabierać koperty na Daninę Diecezjalną.
  7. Pragnę podziękować za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. W przyszłym tygodniu zbiórka ofiar do puszek na misyjne dzieło pomocy "Ad Gentes".
  8. W tym tygodniu zmarli: Stanisław Popiół z ul. Osiedlowej i śp. Władysław Tórz z ul. Żabikowskiej 62, którego msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 18.3o. "Wieczny odpoczynek"
  9. Parafialna Caritas informuje, że wzorem ubiegłego roku, podczas wtorkowych dyżurów w godz. 16.oo - 17.oo w biurze parafialnym będzie pomagała rozliczać PIT-y.

W nawiązaniu do wypowiedzi udzielonej Polskiej Agencji Prasowej przez ks. abp. Stanisława Gądeckiego: "W świecie, w którym coraz więcej ludzi porozumiewa się za pomocą mediów społecznościowych, wydaje się słuszne, by także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski był tam obecny. Jestem przekonany, że krótkie rozważania w oparciu o tekst Pisma Świętego, zdjęcie, film z wizyty charytatywnej w Iraku czy zapowiedź nabożeństwa, mogą stać się dla internautów zachętą do pogłębienia przyjaźni z Bogiem" - Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski uprzejmie informuje, że została uruchomiona nowa witryna internetowa Przewodniczącego KEP: www.przewodniczacy.info. Odnaleźć na niej można aktualności, homilie, galerię zdjęć, dokumenty episkopatu czy kalendarz najważniejszych wydarzeń z udziałem ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Aktualną działalność Przewodniczącego KEP można śledzić na następujących profilach społecznościowych: facebook.com/abp.gadecki oraz instagram.com/abp_gadecki.
Na szczególną uwagę zasługuje profil Twitter.com/abp_gadecki , w którym zamieszczane będą jednozdaniowe komentarze do fragmentów czytań mszalnych danego dnia.
Przekazując powyższe informacje, zwracam się do Księży Kanclerzy z prośbą o przekazanie do parafii archidiecezji zamieszczonych adresów strony internetowej oraz portali społecznościowych:

www.przewodniczacy.info
facebook.com/abp.gadecki