Bierzmowanie

Cykl przygotowania do bierzmowania trwa 2 lata i zasadniczo odbywa się w klasie 7 i 8 szkoły podstawowej. Oczywiście każdy przygotowujący wraz z rodzicami, katechistami i księdzem może wydłużyć sobie okres przygotowania według własnej potrzeby.

• Obecnie w kl. 7 spotkania prowadzą katechiści (odpowiedzialnym jest ks. Proboszcz).
  • Obecnie 2 etap przygotowania, czyli kl. 8 ma spotkania z ks. Proboszczem.

INFORMACJE kl. 7:

Rozmowy podsumowujące odbywają się w wakacje /lipiec i sierpień/. Każdy wybiera sobie dowolny termin z podanych niżej i przychodzi porozmawiać z ks. Proboszczem do Biura Parafialnego, aby pokazać co zrobił (w czym uczestniczył w 1 etapie przygotowań). Na spotkanie przynosimy ze sobą do obejrzenia dzienniczek, który otrzymał we wrześniu lub październiku 2020r., czyli na początku przygotowania.

TERMINY rozmów dla kl. 7:

* w lipcu: poniedziałek 19 VII g. 18.45, środa 21 VII g. 9.00 i czwartek 29 VII g. 9.00.

* w sierpniu: zostaną podane na końcu lipca

Po rozmowie każdy przygotowujący będzie wiedział czy od września przechodzi na 2 etap przygotowania czy musi pozostać na 1 etapie, aby jeszcze uzupełnić braki /wszystko zależy jak uczestniczył w minionym roku: spotkania, spowiedzi, msze św. niedzielne, nabożeństwa/.

INFORMACJE kl. 8:

Rozmowy podsumowujące odbywają się w wakacje /lipiec i sierpień/. Każdy wybiera sobie dowolny termin z podanych niżej i przychodzi porozmawiać z ks. Proboszczem do Biura Parafialnego, aby pokazać co zrobił (w czym uczestniczył w 2 etapie przygotowań).

Na rozmowę:

• przynosimy ze sobą do obejrzenia dzienniczek, który otrzymał we wrześniu lub październiku 2020r.
  • umiemy życiorys świętego patrona, którego wybrałem do bierzmowania /kim był, kiedy żył, co robił, dlaczego go wybrałem, w czym chcę go naśladować?/
  • umiemy odpowiadać na pytania podane podczas ostatniego spotkania w czerwcu /listę pytań można otrzymać pisząc na emaila: biuro@parafiajp2.lubon.pl/
  • akt chrztu, jeśli jeszcze w czerwcu lub lipcu ktoś go nie dostarczył

TERMINY rozmów dla kl. 8:

* w lipcu: wtorek 20 VII g. 18.30, czwartek 22 VII g. 9.00 i piątek 30 VII g. 9.00.

* w sierpniu: zostaną podane na końcu lipca

Po rozmowie każdy przygotowujący będzie wiedział czy jest dopuszczony do bierzmowania, które planowane jest w sobotę 2 X, czy jeszcze musi uzupełnić braki /wszystko zależy jak uczestniczył w minionym roku: spotkania, spowiedzi, msze św. niedzielne, nabożeństwa/ – niektórzy może zdążą jeszcze do 2 X (jeśli braków jest mało) albo przesuniemy bierzmowanie na późniejszy czas.

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości lub czegoś nie rozumie to proszę przyjść i pytać !!!!

• Osoby dorosłe, które chciałyby przygotowywać się do bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza w Biurze Parafialnym.