Koncert Muzyki Pasyjnej – 10 IV 2022r. g. 17.00

Już szósty raz, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej organizuje Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu. We wcześniejszych latach mieszkańcy Lubonia mogli usłyszeć wybitne interpretacje dzieł związanych z okresem pasyjnym. W tym roku zabrzmią dzieła Johanna Sebastiana Bacha, mistrza epoki Baroku. Muzycy wykonają dwie Kantaty lipskiego kantora głęboko osadzone w okresie wielkiego postu. Solistką będzie wybitna sopranistka młodego pokolenia Aleksandra Hanus a orkiestrę poprowadzi znakomity dyrygent Paweł Osuchowski doceniany przez wielkopolską publiczność również w poprzednich edycjach. Fundacja Akademia Muzyki Dawnej jest od lat inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych na terenie Powiatu Poznańskiego. Pomysłodawcą Koncertów Pasyjnych w Luboniu jest Łukasz Nazarczuk muzyk, pedagog, animator kultury. Tegoroczny koncert odbędzie się dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego oraz Ośrodka Kultury w Luboniu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubonia i nie tylko, którzy szukają wyciszenia i ukojenia płynącego z muzyki klasycznej. Niedziela palmowa 10 kwietnia 2022 r. godzina 17:00.

Jeśli ktoś nie mógł być i wysłuchać to proponujemy nadrobić tę wielką stratę tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hrjaF08YO8o